Online Randevu | +90 312 418 1964
Radyofrekans
Radyofrekans

Always Beauty güzellik Ankara, Cilt bakımı ipuçlarını size vermek için çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca radyofrekans ile bölgesel incelmeyle ilgili sorularınız olduğunda, bizlere danışabileceğinizi de size hatırlatmak istiyoruz.

Radyofrekans ile bölgesel incelme

Radyo frekans, radyo dalgaları içinde bulunan elektrik ve manyetik bölgelerin bir saniyedeki dalgalanma sayısını anlatmaktadır. Radyo frekans iletken olan insan vücuduna uygulanarak enerjinin yükselmesi sağlayacak ve ısı oluşmasına sebep olacaktır.

Lazer ışınlarında da oluşan ısı etkisinden daha farklı düşünülmelidir. Çünkü lazer ışınlarında verilen enerji cildin üst noktalarında kalır ve o bölgelerde etkisini gösterir. Radyo frekans yönteminde ise ışınlar yağ tabakasına kadar ilerledikleri için incelmeyi ve zayıflmayı kolaylaştıran etkiler gösterir.

Radyofrekans İşlemi Nasıl Yapılır?

Radyo frekans, tamamen acısız bir yöntem olmamakla birlikte, acı katsayınıza göre anestezik kremler ve uyuşturucu etkisi olan ilaçlar kullandırılabilir. Radyo frekans cihazının uygulamasını ve kullanımını gerçekleştiren kişi tarafından eşit bir şekilde dağılım yapacak şekilde çizelge takip edilmektedir. Cihazın ucuyla cilt arasında bir koruma bariyeri görevi gören bir yağ, jel ya da krem kullanılması mümkündür.. Radyo frekans tedavisi ile zayıflama tedavilerinde ortalama seans süresi 8 ila 10 seans arasıdır. Haftada en fazla 2 ya da 1 – 2 haftada 1 seans şeklinde yapılmaktadır.